Co zawiera projekt?
Etapy projektowania.
Jak przygotować się do projektu i budowy?
Co zawiera projekt?
W ramach projektu wykonywanego przez nas otrzymają Państwo:
1. projekt/projekty koncepcyjne z fotorealistycznymi wizualizacjami oraz aranżacją wnętrz wszystkich pomieszczeń
(o szczegółach sposobu pracy nad projektem koncepcyjnym czytaj TU)
2. projekt budowlano wykonawczy w 5 egzemplarzach, na który składa się:
- zagospodarowanie działki,
- projekt budowlany część architektoczniczna (szczegółowy opis TUTAJ)
- projekt budowlano wykonawczy część konstrukcyjna (szczegółowy opis TUTAJ)
- część instalacyjna - zakres w zależności od wybranych rozwiązań
Dodatkowo
- zajmujemy się wszystkimi formalnościami w ramach pełnomocnictwa
- wykonujemy zestawienie ilościowe materiałów oraz kosztorys
- pełnimy nadzór autorski oraz kierujemy budową
- realizujemy budowy
Etapy projektowania domu.

1. spotkanie, rozmowa, analiza
Podstawą dobrego projektu jest dobra komunikacja dlatego też bardzo dużą uwagę przywiązujemy do rozmowy.
Przeprowadzamy szczegółowy wywiad, uważnie słuchamy, spisujemy wszystkie uwagi, oglądamy miejsce, w którym ma powstać nowy dom. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, z dużą uwagą podchodzimy zarówno do czysto funkcjonalnych wymagań, jak i do marzeń dotyczących klimatu, stylu i sposobu życia przyszłych mieszkańców.

2. wstępna koncepcja - pierwsze szkice
Projektowanie jest to proces - praca, do której przystępujemy wspólnie z Inwestorem.
W odniesieniu do lokalnych przepisów oraz preferencji Inwestora wspólnie ustalamy bryłę, wielkość oraz ogólny charakter domu. Analizujemy lokalizację domu pod względem kierunków świata, nasłonecznienia, zacieniania oraz sąsiedztwa. Poza takimi uwarunkowaniami jak szerokośc działki czy lokalizacja wjazdu na działkę bierzemy pod uwagę również to, co otacza działkę - czy sąsiedni dom będzie rzucał cień na planowany słoneczny taras, czy eksponowany fragment ogrodu będzie w pobliżu nieestetycznego garażu sasiada, co będziemy widzieli z poszczególnych okien w domu, jak słońce będzie wpadało do pomieszczeń o poszczególnych porach dnia i roku.

3. zaawansowana koncepcja
Na tym etapie decydujemy o ostatecznym układzie pomieszczeń, pracujemy nad umiejscowieniem oraz wielkością okien, uszczegółowiamy aranżację wnętrz, pracujemy nad elewacją, nachyleniem dachu. Bryła i lokalizacja domu jest już ustalona na wcześniejszym etapie. Pracujemy na modelu trójwymiarowym dzięki czemu Inwestor może zobaczyć dom z zewnątrz oraz aranżację pomieszczeń wewnątrz domu. Jest to czas, w którym bardzo istotne jest pragmatyczne podejście i dokonanie wyborów dotyczących ostatecznych wielkości pomieszczeń, ich aranżacji oraz układu okien.

4. realistyczna wizualizacja
W momencie kiedy gabaryty, bryła budynku i kompozycja elewacji jest już ustalona przychodzi czas na ostateczne szlify i wybór materiałów wykończeniowych. Nie jest to najistotniejszy element pracy nad projektem, ale przez Inwestorów jest bardzo lubiany. Pozwala dokładniej wyobrazić sobie efekt końcowy - estetyka chociaż nie jest nadrzędnym celem to jest bardzo istotna

5. projekt budowlany
Na tym etapie cały projekt w rękach inżynierów. Szczegółowy, precyzyjny projekt pozwoli uniknąć nieporozumień na budowie. Na projekt budowlano-wykonawczy przygotowany w oparciu o zaakceptowaną koncepcję składa się:
PROJEKT ARCHITEKTONICZNY:
opis techniczny, zestawienie powierzchni, charakterystyka energetyczna, rzuty poszczególnych kondygnacji oraz dachu, potrzebne przekroje, wszystkie elewacje, zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej, charakterystyczne detale architektoniczne
PROJEKT BUDOWLANO-WYKONAWCZY KONSTRUKCJI:

6. nadzór autorski
Jeżeli budowa to dla Ciebi

7. nadzór Inwestorski - realizacja
Czym jest ten element? Co czyni go interesującym? Napisz chwytliwy opis, by przykuć uwagę odwiedzających...